Perl co to jest, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku | Sempire

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest Perl, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Co to jest Perl ?
Co to jest Perl ?

Perl to interpretowany język programowania ogólnego zastosowania. Perl charakteryzuje się silnymi możliwościami tekstowymi, co sprawia, że jest często wykorzystywany do przetwarzania i manipulowania dużymi ilościami tekstu, zwłaszcza w systemach Linux/Unix. Język ten jest również często używany w tworzeniu skryptów CGI, które umożliwiają interakcję użytkowników z serwerem internetowym.

Perl jest językiem skryptowym, co oznacza, że kod źródłowy nie jest kompilowany, tylko interpretowany przez program komputerowy tzw. interpreter. Język ten posiada wiele wbudowanych funkcji, które ułatwiają pracę programisty i pozwalają na szybkie tworzenie skryptów.

Perl jest również dostępny na wiele platform, w tym na systemy Windows, Linux, Unix, macOS i inne, co sprawia, że jest popularny wśród programistów na całym świecie.
 

Sprawdź również: co to jest Windows, Linux, Unix, macOS, CGI,

Definicja pojęcia Perl
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 1 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.