Pozycjonowanie sklepu internetowego - bezpłatna konsultacja i analiza SEO : Agencja SEMPIRE
Skutecznie zwiększ widoczność, ruch i sprzedaż w sklepie online

Pozycjonowanie sklepów internetowych

Wzrost ruchu na sklepie i zwiększenie sprzedaży przez Internet.
Wykorzystaj możliwości jakie daje reklama i pozycjonowanie sklepu internetowego.

Obecnie wykorzystanie Internetu jako głównego źródła swojej sprzedaży to doskonałe rozwiązanie dla każdego rodzaju sklepu online, niezależnie od branży. Według danych z raportu e-Commerce Polska 2019 ok. 60% z 27,5 miliona internautów kupuje w polskich e-sklepach.

27,5
miliona użytkowników
internetu w Polsce
60%
kupuje w polskich
sklepach internetowych
62%
dokonało kiedyś
zakupow online

Liczba klientów, dokonujących zakupów przez Internet stale wzrasta, a tendencja ta daje ogromny potencjał dla Twojego e-biznesu. Robienie zakupów w Internecie jest oceniane jako wygodne, nieskomplikowane, mniej czasochłonne i przede wszystkim tańsze niż zakupy w tradycyjnych sklepach. Chcąc prowadzić skuteczną sprzedaż internetową musisz zadbać o jakość oferowanych produktów, ich prezentację i opis, zadbać o łatwość poruszania się po sklepie online, ale przede wszystkim zapewnić swojej witrynie najlepszą widoczność w wyszukiwarce Google, która sprowadzi klientów chcących dokonac zakupów. Reklama sklepu w Internecie to jedna z najskuteczniejszych form reklamy ecommerce.

Marketing w Internecie dla sklepu online warto rozpocząć od najbardziej skutecznej metody, jaką jest pozycjonowanie platformy zakupowej w wyszukiwarce Google.

Pozycjonowanie sklepu internetowego w Google to działania marketingowe i optymalizacyjne (SEO - ang. search engine optimization) mające na celu uzyskanie możliwie najwyższych pozycji w wyszukiwarce na słowa kluczowe związane z oferowanymi produktami. Odpowiedni poziom ruchu na stronie, osiągnięty dzięki optymalizacji kodu strony, optymalizacji treści i zdobywaniu wartościowych linków to główny warunek sukcesu - pozyskiwania klientów i zwiększania sprzedaży.

Usługa pozycjonowania sklepu internetowego w SEMPIRE to szereg korzyści:

 • rozwijasz sklep ze specjalistami od reklamy internetowej
 • sklep zwiększa widoczność w wyszukiwarce Google
 • strona sklepu zaczyna generowąć coraz większy ruch
 • ilość zapytań o produkty rośnie wraz z optymalizacją e-skelpu
 • sklep buduje coraz silniejszą markę i rozpoznawalność w branży
 • biznes zaczyna generować większą sprzedaż

Decydując się na pozycjonowanie sklepu internetowego w wyszukiwarce Google otrzymujesz możliwość regularnego docierania do ogromnej liczby użytkowników, realnie zainteresowanych produktami z oferty. Ruch organiczny z wyszukiwarki Google pozwala pozyskać wartościowe wejścia na stronę, generujące konwersje, które dla e-sklepów stanowią podstawę działania.

W SEMPIRE wykonamy dla Ciebie bezpłatną analizę obecnej kondycji Twojego sklepu internetowego i przedstawimy możliwości, które pomogą zwiększyć jego widoczność w Google i tym samym możliwość dotarcia do większej liczby potencjalnych klientów.

Pozycjonowania sklepu internetowego - korzyści i efekty

Optymalizacja stron www i pozycjonowanie sklepów internetowych pod wyszukiwarkę Google niesie za sobą szereg długofalowych korzyści dla firm, które zdecydowały się na tą najbardziej skuteczną formę reklamy w sieci.

 • wzrost widoczności sklepu w wyszukiwarce Google
 • większa rozpoznawalność marki
 • docieranie z ofertą do potencjalnych klientów
 • większy prestiż i uznanie
 • wzrost ruchu w sklepie internetowym
 • kreowanie wizerunku eksperta
 • zwiększenie zainteresowania produktami ze sklepu
 • budowanie zaufania klientów
 • zwiększenie ilości zapytań
 • zdobywanie autorytetu w branży
 • zwiększenie sprzedaży - konwersji
 • zdobywanie przewagi na konkurencją
Dołącz do firm, którym zależy na szybkim i długofalowym rozwoju swojego e-biznesu Zapytaj o ofertę

Pozycjonowanie sklepów internetowych - co należy wiedzieć

Pozycjonowanie sklepu www znacznie różni się od optymalizacji i pozycjonowania strony firmowej. Sklepy internetowe charakteryzuje przede wszystkim rozbudowania struktura kategorii i stron produktowych. W efekcie optymalizacja SEO i pozycjonowanie musi objąć setki, a nawet tysiące pojedynczych adresów stron. Aby optymalizacja sklepu online przebiegała sprawnie niezbędne jest duże doświadczenie w obsłudze danej platformy sklepowej oraz wiedza programistyczna pozwalająca automatyzować wybrane prace optymalizacyjne. Stosowanie rozwiązań opartych na sprawdzonych rozwiązaniach pozwala skrócić czas optymalizacji sklepu internetowego nawet o kilka miesięcy i zdecydowanie przyspieszyć efekty pozycjonowania.

Decydując się na pozycjonowanie e-sklepu w SEMPIRE uzyskujesz dostęp do zespołu specjalistów SEO. Każdy realizowany projekt e-commerce traktowany jest indywidualnie i z zaangażowaniem w rozwój Twojego biznsesu. Dokładne analizy i audyty SEO pozwalają na zaplanowanie prac w taki sposób, aby realizowane działania przyniosły możliwie szybkie rezultaty w postaci rosnących pozycji i poprawy widoczności strony sklepu w Google. Już po pierwszych tygodniach możesz zacząć dostrzegać efekty optymalizacji Twojej platformy sklepowej, które będą rosły wraz z rozwojem e-sklepu.

Pozycjonowanie sklepu internetowego - SEO dla każdej platformy ecommerce

Agencja SEM / SEO SEMPIRE specjalizuje się w optymalizacji i pozycjonowaniu wielu dostępnych na runku platform ecommerce. Przez ponad 10 lat pracy nasi specjaliści SEO optymalizowali i pozycjonowali niemalże każdy typ oprogramowania dla sklepów internetowych.

Sklep internetowy PrestaShop
Sklep internetowy Shoper
Sklep internetowy Magento
Sklep internetowy Click Shop
Sklep internetowy WooCommerce
Sklep internetowy IdoSell
Sklep internetowy cStore
Sklep internetowy Drupal
Sklep internetowy OpenCart
Sklep internetowy osCommerce
Sklep internetowy Shopify
Sklep internetowy Quick.Cart
Sklep internetowy shopGold
Sklep internetowy VirtueMart
Sklep internetowy Sky-Shop
Sklep internetowy Shoplo
Sklep internetowy Selly
Sklep internetowy RedCart
Sklep internetowy ebexo
Sklep internetowy GOshop
Podaj nam adres swojego sklepu online, a my powiemy Ci jak zwiększyć sprzedaż Zapytaj o ofertę

Pozycjonowanie sklepu internetowego w SEMPIRE - proces

Pozycjonowanie e-commerce w SEMPIRE to nie tylko proces, to cała strategia i realizacja działań uwzględniająca najważniejsze elementy wymagane do skutecznego wypromowania produktów z Twojego e-sklepu:

 • wybór najlepszych, najbardziej marżowych kategorii i produktów w sklepie
 • dobór słów i wyrażeń kluczowych
 • audyt SEO i optymalizacja sklepu online
 • optymalizacja treści na stronie sklepu
 • copywriting i Content marketing
 • publikacja wartościowych linków
 • monitorowanie efektów i raportowanie wyników
 • cykliczne analizy, optymalizacje, rekomendacje
 • doradztwo, szkolenia, wsparcie w rozwoju e-biznesu

Chcąc zapewnić najwyższą jakość i profesjonalne doradztwo już na etapie rozmów i pierwszych prac optymalizacyjnych używamy autorskiego oprogramowania do analiz i profesjonalnych narzędzi zewnętrznych. Pozwala nam na zabranie wartościowych danych i przedstawienie Tobie szytej na miarę strategii marketingowej oraz skuteczną realizację prac nad pozycjonowaniem sklepu www od pierwszych dni po rozpoczęciu współpracy.

Google Analytics
Google Search Console
Semstorm
Senuto
Semrush
aHrefs
Majestic
MOZ
Google Tag Manager
Screaming Frog
Może Ciebie zainteresować
01. Napisz do nas lub zadzwoń!

Podaj nam adres www sklepu internetowego i numer kontaktowy. Bez zobowiązań przeanalizujemy Twój sklep online i sprawdzimy jak możemy Ci pomóc w docieraniu ze swoją ofertą do większej liczby nowych klientów.

02. Porozmawiajmy!

Lepiej poznamy Twoją firmę, cele biznesowe, grupe docelową, konkurencję, kluczowe produkty i kategorie w sklepie, dotychczas prowadzone prace. Wszystko po to, aby przygotować indywidualną strategię i zaplanować skuteczne działania promocyjne w Internecie.

03. Sprawdź propozycję!

Dobra strategia poparta analizami to klucz do zwiększenia sprzedaży w sklepie internetowym. Znając szczegóły analiz przedstawimy Tobie rozwiązania reklamowe i konkretne działania dopasowane do Twojego sklepu online.

Dołącz do firm, którym zależy na szybkim i długotrwałym rozwoju swojego e-biznesu Zapytaj o ofertę
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.