Co to jest pozycjonowanie - co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku | SEMPIRE

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest pozycjonowanie, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Pozycjonowanie stron (SEO) to działania, których celem jest wzrost ilości i jakości ruchu pochodzącego z bezpłatnych, naturalnych (organicznych) wyników wyszukiwania. Służy temu wysoka pozycja witryny w wyszukiwarce. Im lepsza pozycja strony w organicznych wynikach wyszukiwania na wybrane słowa kluczowe, tym większa szansa na wzrost liczby odwiedzin użytkowników realnie zainteresowanych Twoją ofertą.

Co znaczy pozycjonowanie stron?

Pozycjonowanie to pojęcie używane zamiennie z SEO – stanowi skrót od angielskiego wyrażenia Search Engine Optimization, które oznacza dosłownie optymalizację stron pod wyszukiwarki internetowe, celem poprawy widoczności, a co za tym idzie wzrostu wartościowego ruchu w naturalnych wynikach wyszukiwania.

Źródłem ruchu w pozycjonowaniu mogą być różne rodzaje wyszukiwań – te ogólne i najbardziej popularne, pochodzące z domyślnego paska wyszukiwarki, jak i bardziej precyzyjne, pochodzące z wyszukiwarki grafik, wyszukiwarki wideo czy wyszukiwarki wiadomości. Do ruchu z pozycjonowania nie zalicza się bezpośrednich wejść na stronę, a także przekierowań z płatnych form reklamy, takich jak Google Ads.

Pozycjonowanie stron dotyczy przede wszystkim wyszukiwarki internetowej Google. Decyduje o tym jej zasięg i popularność – światowy udział Google na rynku wyszukiwarek wynosi ponad 90%.

Pozycjonowanie - co to jest i dlaczego jest ważne?
Źródło: Youtube/ Ahrefs

Sprawdź również: wyniki organiczne, Google, SEO, ruch organiczny, marketing internetowy, SEM, słowa kluczowe, Google Ads

Sprawdź na blogu:

Definicja pojęcia pozycjonowanie
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 1 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.