Adres IP co to jest - Internet Protocol Address, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku | Sempire

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest adres IP - Internet Protocol Address, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Inna nazwa: IP address

Co to jest adres IP?
Co to jest adres IP?

Adres IP (Internet Protocol Address, IP address) oznacza numer identyfikacyjny, który jest przypisywany komputerom i każdemu innemu urządzeniu, które łączy się z siecią. Umożliwia on administratorom sieci zarządzać podłączonymi urządzeniami np. poprzez zablokowanie dostępu do niektórych stron.

Adres IP to format, występujący w dwóch standardach:

  • IPv4, który jest zapisany za pomocą 32-bitowych liczb całkowitych – są to 4 liczby z przedziału od 0 do 255, np. 31.116.52.123;
  • IPv6, który stanowią 128-bitowe liczby całkowite – jest to 8 bloków liczb szesnastkowych, np. 3FFE:0000:0000:0001:0200:00FF:FE75:50DF.

Internet Protocol Address można podzielić na:

  • stały IP – adres ten nie zmienia się, nawet po odłączeniu czy zresetowaniu ustawień routera. Najczęściej dedykowany jest klientom biznesowym, którzy utrzymują własny serwer;
  • dynamiczny IP – zmienia się za każdym razem po odłączeniu urządzenia od sieci lub po upływie określonego czasu, np. co 48 godzin. Jest stosowany w przypadku większości prywatnych użytkowników.

Każdy samodzielnie może sprawdzić swój adres IP poprzez ustawienia sieci i internetu na urządzeniu lub jedną z wielu stron dedykowanych do tego zadania.

Sprawdź również: co to jest serwer, sieć www

Definicja pojęcia adres IP - Internet Protocol Address
IP address
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 10 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.