Breadcrumbs co to jest - okruszki chleba, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku | Sempire

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest breadcrumbs - okruszki chleba, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Inna nazwa: nawigacja okruszkowa, breadcrumbs navigation

Co to jest breadcrumbs?
Co to jest breadcrumbs?

Pojęcie breadcrumbs oznacza nawigację okruszkową (breadcrumbs navigation, okruszki chleba), która pozwala śledzić aktualną lokalizację w obrębie witryny. Dzięki niej użytkownik łatwiej może zorientować się, gdzie znajduje się w serwisie i powrócić do nadrzędnych stron. Pomaga ona również robotom sieciowym w lepszym zrozumieniu architektury strony.

Nawigacja okruszkowa to zbiór kolejno ustawionych odnośników do stron, które trzeba przejść, by dotrzeć do aktualnej lokalizacji. Kolejność pokazuje hierarchię struktury witryny. Elementy nawigacji są klikalne i pozwalają na otwarcie poprzednich stron.

Breadcrumbs to rozwiązanie szczególnie przydatne w rozbudowanych serwisach internetowych. Znajduje się w górnej części strony. Przykład zastosowania nawigacji okruszkowej znajduje się poniżej.

breadcrumbs na stronie dokumentacji Google
Breadcrumbs na stronie Centrum wyszukiwarki Google

Nazwa breadcrumbs odnosi się do popularnej baśni braci Grimm, w której rodzeństwo Jaś i Małgosia rozsypywało okruszki chleba, aby łatwiej było wrócić do domu. Na tej zasadzie korzystając z elementów nawigacji, jak po okruszkach, można wrócić do strony głównej (home page).

Sprawdź również: co to jest UX, co to jest crawler, co to jest strona główna

Definicja pojęcia breadcrumbs - okruszki chleba
nawigacja okruszkowa, breadcrumbs navigation
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

4.82 / 5 według 11 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.