Captcha co to jest - Completely Automated Public Turing test to tell Computers and Humans Apart, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku | Sempire

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest captcha - Completely Automated Public Turing test to tell Computers and Humans Apart, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Co to jest captcha?
Co to jest captcha?

CAPTCHA (Completely Automated Public Turing test to tell Computers and Humans Apart) to rodzaj zabezpieczenia przed spamem i wprowadzaniem danych przez boty do witryny internetowej. Zabezpieczenie to daje gwarancję, że dana akcja została zainicjowana przez człowieka, a nie boty.

Zabezpieczeniem CAPTCHA jest na przykład pojawiający się obrazek zawierający ciąg zniekształconych liter i cyfr, który użytkownik musi wpisać we wskazane miejsce, co z założenia jest niemożliwe do wykonania przez roboty.

CAPTCHA to zabezpieczenie, które ze względu na liczne ataki doczekało się nowych i skuteczniejszych odmian o większym stopniu skomplikowania zadań. Najnowszą odsłonę stanowi reCAPTCHA.

captcha
Jedna z forma zabezpieczenia CAPTCHA

 

Sprawdź również: co to jest crawler, co to jest reCAPTCHA

Definicja pojęcia captcha - Completely Automated Public Turing test to tell Computers and Humans Apart
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 11 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.