Rich media co to jest, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest rich media, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Inna nazwa: reklama rich media

Rich media to termin oznaczający reklamę obejmującą zaawansowane funkcje, takie jak wideo, dźwięk czy inne elementy zachęcające użytkownika do wchodzenia w interakcję i zapoznania się z przekazem.

Rich media jest formatem, który dzięki technologii HTML5, może zawierać wiele poziomów treści w jednym miejscu docelowym – są to np. tekst, animacja, obrazek, wideo, dźwięk, gra czy mapa z lokalizacją w ramach różnorodnych kombinacji. Dynamiczny charakter, którym charakteryzuje się reklama rich media, pozwala na dopasowanie się do urządzenia odbiorcy, miejsca, w którym trafił on na reklamę czy aktualnej pogody.

W przeciwieństwie do tradycyjnej reklamy format rich media może używać wielu plików, rozwijać się do większego rozmiaru i śledzić wiele linków docelowych.

Wyróżnia się trzy rodzaje kreacji rich media:

  • reklamy in page – pojawiają się w różnych miejscach na stronie w postaci banneru,
  • reklamy out-of-page - nie są sztywnie umieszczone na stronie, np. pop-up,
  • wideo in stream – wideo pojawiające się przed lub po zapoznaniu się z zawartością witryny.

Wykorzystanie reklam rich media wpływa na wzrost zaangażowania odbiorcy w kontakcie z reklamą i zwiększa jej widoczność poprzez oddziaływanie na różnorodne zmysły i zaciekawienie.

Sprawdź również: co to jest visual content marketing, co to jest content marketing, co to jest video marketing, co to jest HTML, co to jest marketing internetowy

Definicja pojęcia rich media
reklama rich media
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 1 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.