RSS feed co to jest - Really Simple Syndication, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku | Sempire

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest RSS feed - Really Simple Syndication, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Co to jest RSS feed?
Co to jest RSS feed?

RSS feed (ang. Really Simple Syndication) to format pliku z treścią stron internetowych, który umożliwia użytkownikom subskrybowanie i otrzymywanie aktualizacji ze stron, które ich interesują. 

RSS feed składa się z listy tytułów lub nagłówków artykułów oraz krótkiego opisu, a także linku do pełnej treści artykułu na stronie internetowej. Użytkownicy mogą subskrybować te treści za pomocą czytników RSS, a następnie otrzymywać powiadomienia o nowych treściach na bieżąco.

RSS feed jest często stosowany na stronach internetowych, takich jak blogi, serwisy informacyjne czy strony z ofertami pracy, aby umożliwić użytkownikom łatwe i szybkie śledzenie nowych treści. Dzięki temu narzędziu internauci nie muszą ręcznie sprawdzać każdej strony, żeby być na bieżąco z najnowszymi wpisami.
 

Definicja pojęcia RSS feed - Really Simple Syndication
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 1 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.