URL Slug co to jest - skrót adresu URL, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku | Sempire

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest URL Slug - skrót adresu URL, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Co to jest URL Slug?
Co to jest URL Slug?

URL Slug, nazywany również skrótem adresu URL, to część adresu URL, która znajduje się po głównym adresie domeny i pomaga w identyfikacji konkretnych podstron w serwisie. Slug jest zazwyczaj generowany automatycznie na podstawie tytułu strony lub treści, ale można go również edytować w celu lepszej optymalizacji pod kątem wyszukiwarek.

URL Slug składa się zwykle z kilku słów oddzielonych myślnikami lub innymi separatorami, bez użycia spacji lub innych znaków specjalnych. Ma to na celu ułatwienie odczytu i zrozumienia adresu URL przez użytkowników oraz roboty indeksujące.

URL Slug jest ważnym elementem w całym procesie pozycjonowania, ponieważ pozwala na umieszczenie w adresie URL słów kluczowych, które są związane z zawartością strony. Dzięki temu strony z dobrze zoptymalizowanym URL Slug mają większą szansę na uzyskanie lepszych wyników w wyszukiwarkach.
 

Sprawdź również: co to jest URL, co to jest pozycjonowanie

Definicja pojęcia URL Slug - skrót adresu URL
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 1 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.