Advergaming co to jest - reklama w formie gier, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku | Sempire

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest advergaming - reklama w formie gier, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Co to jest advergaming?
Co to jest advergaming?

Advergaming to strategia marketingowa, która polega na wykorzystaniu gier komputerowych lub wideo do promowania marki, produktu czy usługi. Celem advergamingu jest zwiększenie rozpoznawalności marki, zainteresowania ofertą oraz zaangażowania użytkowników poprzez pozytywne doświadczenia związane z grą.

Advergaming może przybierać różne formy, takie jak:

  • Gry stworzone specjalnie dla danej marki: te gry są zaprojektowane i wyprodukowane z myślą o promocji określonej marki, produktu czy usługi. Gra może być oparta na wizerunku marki, fabule związanej z produktem lub może zachęcać do korzystania z oferty marki w trakcie rozgrywki.
  • Gry zawierające elementy reklamowe: w tym przypadku, reklama jest wbudowana w grę, która niekoniecznie została stworzona specjalnie dla danej marki. Reklama może przyjąć formę banerów, billboardów, produktów do użytku w grze czy nawet postaci przedstawiających konkretne marki.
  • Sponsorowane gry: marka może sponsorować istniejącą grę, dostarczając środków na rozwój i promocję gry w zamian za umieszczenie swojego logo, reklamy czy innych elementów promocyjnych w grze.

Advergaming pozwala na dotarcie do szerokiej grupy odbiorców, zwłaszcza młodszych pokoleń, które często spędzają dużo czasu na graniu. Gry reklamowe mogą zaoferować bardziej angażujące i interaktywne doświadczenia niż tradycyjne formy reklamy, co może prowadzić do lepszego przyswojenia informacji o marce oraz większego zaangażowania odbiorców.

Jednak tworzenie gier reklamowych może być kosztowne i czasochłonne, a ich skuteczność zależy od jakości gry, dopasowania do celów marketingowych oraz docelowej grupy odbiorców. Dlatego ważne jest, aby advergaming był starannie zaplanowany, opracowany i monitorowany, aby przyniósł oczekiwane rezultaty marketingowe.

Sprawdź również: co to jest In-game advertising

Definicja pojęcia advergaming - reklama w formie gier
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 1 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.