E-book co to jest - electronic book, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest e-book - electronic book, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Inna nazwa: e-książka, elektroniczna książka

E-book, czyli elektroniczna książka, to cyfrowa wersja książki tradycyjnej, która może być czytana na komputerach, tabletach, smartfonach czy specjalnych czytnikach e-booków (takich jak Amazon Kindle czy Kobo). E-booki są zazwyczaj dostępne w różnych formatach plików, takich jak PDF, EPUB, MOBI, AZW czy TXT.

Korzystanie z e-booków ma wiele zalet, takich jak łatwość przechowywania i transportu (można mieć setki książek na jednym urządzeniu), dostęp do wielu darmowych materiałów, możliwość dostosowywania czcionek, rozmiarów tekstu i tła, a także funkcje takie jak wyszukiwanie, zakładki czy słowniki.

E-booki są również bardziej ekologiczne, ponieważ nie wymagają drukowania ani zużycia papieru. Jednak niektóre osoby wciąż preferują tradycyjne książki z powodu uczucia, jakie daje fizyczne trzymanie książki oraz zmysłowego doświadczenia, które wiąże się z czytaniem książki w formie papierowej.

Sprawdź również: co to jest content marketing, co to jest Mapy Google, co to jest audiobook

Definicja pojęcia e-book - electronic book
e-książka, elektroniczna książka
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 1 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.