Google Helpful Content co to jest - system przydatnych treści, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku | Sempire

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest Google Helpful Content - system przydatnych treści, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Co to jest Google Helpful Content?
Co to jest Google Helpful Content?

Google Helpful Content (Google Search’s Helpful Content System) to system przydatnych treści w wyszukiwarce Google, który generuje sygnał dla automatycznych systemów rankingowych, oceniając całą witrynę pod kątem jej wartości dla użytkownika, biorąc pod uwagę jakość, unikalność i użyteczność prezentowanych treści.

Google Helpful Content ma na celu poprawę jakości wyników wyszukiwania poprzez promowanie wartościowych treści oraz deprecjonowanie tych mniej wartościowych dla użytkowników.

Głównym zadaniem systemu jest identyfikacja treści, które mogą okazać się nieprzydatne dla użytkownika, takie jak te o niskiej jakości, małej wartości dodanej czy będące kopiami dostępnych już gdzie indziej informacji. System może obniżyć pozycję takiej witryny w wynikach wyszukiwania, promując jednocześnie te, które dostarczają bardziej użytecznych i unikalnych treści.

Decyzje systemu przydatnych treści nie są podejmowane manualnie, ani nie są kierowane przeciwko konkretnym witrynom. Zamiast tego, system korzysta z technologii uczenia maszynowego do automatycznego rozpoznawania i oceny treści. Google Helpful Content działa globalnie, obejmując wszystkie języki.

Wpływ systemu przydatnych treści na konkretną witrynę jest zróżnicowany i zależy od wielu czynników, w tym od ilości i jakości nieprzydatnych treści. Dlatego nawet strony, które zostały sklasyfikowane jako zawierające nieprzydatne treści, mogą nadal pojawiać się w wynikach wyszukiwania, jeśli dostarczają również treści, które są pomocne i przydatne dla użytkowników.

System przydatnych treści jest ciągle rozwijany i ulepszany. Ważniejsze ulepszenia określane są terminem: “aktualizacja dotycząca przydatnych treści” (Google Helpful Content Update) na stronie aktualizacji rankingu wyszukiwarki Google. Po wprowadzeniu istotnej aktualizacji, jeżeli bardziej precyzyjny klasyfikator stwierdzi, że treść na stronie została ulepszona, poprzednia klasyfikacja może zostać anulowana.
 

Definicja pojęcia Google Helpful Content - system przydatnych treści
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 1 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.