Wyszukiwarka Google co to jest - Google Search, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku | Sempire

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest wyszukiwarka Google - Google Search, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Co to jest wyszukiwarka Google?
Co to jest wyszukiwarka Google?

Wyszukiwarka Google (Google Search) to najpopularniejsza wyszukiwarka internetowa stworzona przez amerykańskie przedsiębiorstwo Google LLC. Dzięki odpowiednio skatalogowanym danym dostarcza ona użytkownikom jak najbardziej trafnych odpowiedzi na zadane przez nich pytania.

Działanie Google Search w dużym uproszczeniu można opisać następująco: robot wyszukiwarki (Googlebot) wyszukuje nowe strony internetowe oraz aktualizuje te już zaindeksowane. Etap ten określany jest mianem crawlowania.

W kolejnym kroku następuje indeksowanie, które polega na zebraniu słów kluczowych, występujących na wyszukanych wcześniej stronach oraz ich porządkowaniu. Po wpisaniu frazy do wyszukiwarki specjalne mechanizmy wychwytują najbardziej adekwatne treści, a użytkownik otrzymuje je w postaci listy stron internetowych.

Wyszukiwarka Google to narzędzie wykorzystywane nie tylko przez zwykłych użytkowników, poszukujących odpowiedzi na nurtujące ich pytania, ale również przez specjalistów SEO do pozycjonowania stron internetowych.

Sprawdź również: co to jest Google, co to jest wyszukiwarka internetowa, co to jest Googlebot, robot sieciowy, co to jest crawler, co to jest indeksowanie stron, co to jest specjalista SEO, pozycjonowanie stron internetowych

Sprawdź na blogu:

Definicja pojęcia wyszukiwarka Google - Google Search
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 10 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.