Subdomena co to jest - subdomain, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku | Sempire

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest subdomena - subdomain, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Inna nazwa: poddomena

Co to jest subdomena?
Co to jest subdomena?

Subdomena (subdomain, poddomena) oznacza adres internetowy, który tworzony jest w ramach istniejącej już domeny. Funkcjonuje on jako odrębny adres, może więc dotyczyć innej usługi lub projektu niż główna domena. Jest to sposób na tworzenie nowych stron internetowych np. do wydzielenia w ramach serwisu bloga firmowego.

Subdomena to element, który pojawia się po lewej stronie nazwy domeny i jest od niej oddzielony kropką. W większości przypadków jej utworzenie jest bezpłatne, jednak jest bezpośrednio związana z domeną, dlatego w przypadku jej nieopłacenia przestaje działać także subdomena.

Subdomeny mogą być zagnieżdżane w celu uporządkowania struktury. Tworzy się je również w celu wydzielenia części serwisu na osobny serwer, aby podzielić ruch albo zwiększyć bezpieczeństwo.

subdomena w adresie url
źródło: opracowanie własne

 

Sprawdź również: co to jest domena

Definicja pojęcia subdomena - subdomain
poddomena
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 10 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.