AJAX co to jest - Asynchroniczny JavaScript i XML, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku | Sempire

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest AJAX - Asynchroniczny JavaScript i XML, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Co to jest AJAX?
Co to jest AJAX?

Skrót AJAX (ang. Asynchronous JavaScript and XML, Asynchroniczny JavaScript i XML) odnosi się do sposobu tworzenia aplikacji internetowych w taki sposób, który nie wymaga przeładowania całej strony podczas korzystania z niej. Asynchronicznie odświeża się tylko część strony poprzez pobieranie danych z dostępnych na serwerze plików.

AJAX nie jest językiem programowania a metodą, która sięga po znane już wszystkim rozwiązania jak XML, CSS, JavaScript, DOM.

Asynchroniczność, na podstawie której działa AJAX oznacza, że skrypt nie prowadzi do blokowania działania przeglądarki internetowej, a przesyłanie danych traktowane jest jako odrębny proces, który realizowany jest w tle. AJAX pozwala więc na wchodzenie w interakcję ze stroną podczas oczekiwanie na pobranie danych. W ten sposób zwiększa wydajność witryny i poprawia wrażenia użytkowników.

AJAX wykorzystywany jest najczęściej przy tworzeniu witryn interaktywnych, na których odbywa się pobieranie bez przeładowywania całej strony, do ściągania różnego rodzaju danych czy przedłużania sesji w tle.

Sprawdź również: co to jest JavaScript, co to jest CSS, co to jest XML

Definicja pojęcia AJAX - Asynchroniczny JavaScript i XML
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 1 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.