JavaScript (JS) co to jest, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku | Sempire

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest JavaScript (JS), co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Co to jest JavaScript?
Co to jest JavaScript?

JavaScript (JS) to skryptowy język programowania. Umożliwia on wdrożenie na stronie internetowej oprócz standardowych treści, bardziej skomplikowanych elementów jak np. grafiki zarówno te 2D, jak i 3D, interaktywne mapy, wideo. Pozwala także na tworzenie plików cookies czy połączenie serwisu z Google Analytics.

JavaScript to język stosowany przede wszystkim do tworzenia stron WWW, ale może być również wykorzystywany do tworzenia aplikacji czy gier w przeglądarkach internetowych.

Tworzenie stron WWW za pomocą języka JavaScript jest możliwe dzięki stosowaniu odpowiednich narzędzi tzw. frameworków, wśród których można wymienić react, angular, vue, node, preact.

Sprawdź również: co to jest strona internetowa, co to jest Google Analytics, co to jest pliki cookies, co to jest przeglądarka internetowa

Sprawdź na blogu:

Definicja pojęcia JavaScript
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 10 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.