JavaScript (JS) co to jest, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest JavaScript (JS), co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

JavaScript (JS) to skryptowy język programowania. Umożliwia on wdrożenie na stronie internetowej oprócz standardowych treści, bardziej skomplikowanych elementów jak np. grafiki zarówno te 2D, jak i 3D, interaktywne mapy, wideo. Pozwala także na tworzenie plików cookies czy połączenie serwisu z Google Analytics.

JavaScript to język stosowany przede wszystkim do tworzenia stron WWW, ale może być również wykorzystywany do tworzenia aplikacji czy gier w przeglądarkach internetowych.

Tworzenie stron WWW za pomocą języka JavaScript jest możliwe dzięki stosowaniu odpowiednich narzędzi tzw. frameworków, wśród których można wymienić react, angular, vue, node, preact.

Sprawdź również: co to jest strona internetowa, co to jest Google Analytics, co to jest pliki cookies, co to jest przeglądarka internetowa

Sprawdź na blogu:

Definicja pojęcia JavaScript
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 10 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.