BERT co to jest - Bidirectional Encoder Representations from Treansformers, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest BERT - Bidirectional Encoder Representations from Treansformers, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Inna nazwa: algorytm BERT

BERT (Bidirectional Encoder Representations from Treansformers) to model służący do przetwarzania języka naturalnego. Jest on systemem NLP, czyli Natural Language Processing i ma za zadanie dać wyszukiwarce umiejętność rozumienia nie tylko poszczególnych słów w zapytaniu, ale również zależności między nimi czy kontekstu.

Nazwa BERT związana jest z algorytmem, który został wdrożony przez Google w 2019 roku. Dzięki aktualizacji związanej z wdrożeniem tego algorytmu Google jest w stanie lepiej zrozumieć kontekst i ton wypowiedzi, a w konsekwencji dostarcza jeszcze trafniejsze wyniki wyszukiwania swoim użytkownikom. Algorytm BERT nie tylko interpretuje wszystkie słowa z osobna, ale również uwzględnia ich stosunek wobec siebie.

Sprawdź również: co to jest algorytm Google, co to jest intencja użytkownika, aktualizacja algorytmu

Definicja pojęcia BERT - Bidirectional Encoder Representations from Treansformers
algorytm BERT
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 1 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.