BERT co to jest - Bidirectional Encoder Representations from Treansformers, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku | Sempire

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest BERT - Bidirectional Encoder Representations from Treansformers, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Inna nazwa: algorytm BERT

Co to jest BERT?
Co to jest BERT?

BERT (Bidirectional Encoder Representations from Treansformers) to model służący do przetwarzania języka naturalnego. Jest on systemem NLP, czyli Natural Language Processing i ma za zadanie dać wyszukiwarce umiejętność rozumienia nie tylko poszczególnych słów w zapytaniu, ale również zależności między nimi czy kontekstu.

Nazwa BERT związana jest z algorytmem, który został wdrożony przez Google w 2019 roku. Dzięki aktualizacji związanej z wdrożeniem tego algorytmu Google jest w stanie lepiej zrozumieć kontekst i ton wypowiedzi, a w konsekwencji dostarcza jeszcze trafniejsze wyniki wyszukiwania swoim użytkownikom. Algorytm BERT nie tylko interpretuje wszystkie słowa z osobna, ale również uwzględnia ich stosunek wobec siebie.

Sprawdź również: co to jest algorytm Google, co to jest intencja użytkownika, aktualizacja algorytmu

Definicja pojęcia BERT - Bidirectional Encoder Representations from Treansformers
algorytm BERT
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 1 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.