Google Street View co to jest, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku | Sempire

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

 • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
 • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
 • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest Google Street View, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Co to jest Google Street View?
Co to jest Google Street View?

Google Street View to usługa stworzona przez firmę Google w 2012 roku, która umożliwia przeglądanie panoramicznych zdjęć ulic i miejsc na całym świecie. Dostępna jest Google Earth oraz w Mapach Google.

Użytkownicy mogą odbyć wirtualny spacer w wybranej lokalizacji, wystarczy, że będą korzystać z funkcji strzałek na klawiaturze bądź posługiwać się myszką po zdjęciach widoku ulicy.

Google Street View to część większego projektu Google Maps, który ma na celu dostarczenie internautom dokładnych i interaktywnych informacji na temat dokładnych współrzędnych danej lokalizacji.

Zamieszczone w Google Street View fotografie to zdjęcia historyczne, wykonane przez aparaty Google w momencie, w którym one się tam znajdowały.

Poniżej przedstawiono główne cechy, funkcje i możliwości Google Street View.

 • Zdjęcia satelitarne: zdjęcia o 360-stopniowym widoku, które pozwalają użytkownikom przenosić się na wirtualne ulice, place, parki, do wnętrz biur i w wiele innych miejsc na całym świecie.
 • Nawigacja: przegląd zdjęć z możliwością poruszania się po nich. Użytkownicy mogą wybrać konkretną trasę i przemieszczać się wzdłuż niej.
 • Zbieranie danych: Google Street View gromadzi informacje geolokalizacyjne i obrazowe przy użyciu specjalnie wyposażonych samochodów, rowerów i innych narzędzi. Dane te są następnie przetwarzane i udostępniane użytkownikom.

Jak wejść w Google Street View?

Z Google Street View skorzystasz na urządzeniach mobilnych z Androidem oraz iOS, a także na desktopie. Dostęp do funkcji aplikacji Street View jest możliwy z poziomu Map Google oraz z galerii Street View.

Widok poglądowy z Google Street View
Widok poglądowy z Google Street View

Oto 3 sposoby wraz z instrukcją, jak wejść w Google Street View.

Otwieranie Google Street View na urządzeniach z systemem Android oraz iOS

 1. Otwórz aplikację mobilną Mapy Google.
 2. Wpisz w pole wyszukiwania nazwę miejsca, które Cię interesuje lub umieść pinezkę na mapie (przeciągnij i upuść w konkretnym obszarze na Mapie Google).
 3. Kliknij nazwę lub adres miejsca.
 4. Przejdź dalej i wybierz zdjęcie oznaczone etykietą “Street View” lub kliknij w ikonę Street View „”.
 5. Na koniec kliknij przycisk „Wstecz” znajdujący się w lewym górnym rogu.

Otwieranie Google Street View na komputerze

Google Street View otworzysz na desktopie poprzez:

 • wyszukanie miejsca lub adresu w Mapach Google,
 • przeciągnięcie i upuszczenie Pegmana w konkretnym miejscu na mapie,
 • wyszukanie adresu w wyszukiwarce Google.

Jak dodać firmę do Google Street View w 6 krokach?

Firmę do Google Street View możesz dodać w 6 krokach:

 1. Pobierz aplikację Google Street View w Google Play lub App Store na urządzeniu mobilnym.
 2. Kliknij ikonę przesyłania (w prawym dolnym rogu) →  „Importuj zdjęcia 360°”, a następnie wybierz obrazy z rolki aparatu i wybierz opcję „Opublikuj”.
 3. Połącz przesłane zdjęcia z lokalizacją. Kliknij znak trzykropka po prawej stronie, aby wyświetlić menu → „Edytuj lokalizację”. Przeglądaj obrazy jeden po drugim, umieszczając je w odpowiednich miejscach oraz kierunkach, tak żeby użytkownik mógł je odtworzyć zgodnie z rzeczywistością.
 4. Po umieszczeniu wszystkich obrazów, kliknij znacznik w lewym górnym rogu, aby je zapisać.
 5. Po zapisaniu lokalizacji, kliknij „Wybierz listę map”. Wpisz nazwę swojej firmy oraz wybierz z listy odpowiednie do niej wyniki wyszukiwania.
 6. Kliknij „Przenieś i połącz zdjęcia”, aby móc wyświetlać interaktywne panoramy. Możesz włączać i wyłączać linki pomiędzy obrazami, sugerowanymi przez Google.

Uwaga: Mapy Google korzystają z technologii, która automatycznie zamazuje twarze i numery tablic rejestracyjnych, dzięki czemu minimalizujesz obawy dotyczące prywatności.

Sprawdź również: co to jest Mapy Google, co to jest Google

Definicja pojęcia Google Street View
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 2 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.