Tag co to jest - znacznik, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest tag - znacznik, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Inna nazwa: etykieta

Pojęcie tag (etykieta, znacznik) oznacza słowo kluczowe przypisane do treści, dzięki któremu można pogrupować tematycznie content witryny internetowej. Tagi na stronie są zazwyczaj klikalnymi odnośnikami, które prowadzą do listy artykułów lub postów z przypisaną etykieta.

Tag to rozwiązanie, które ułatwia użytkownikom nawigującym po stronie internetowej wyszukiwać informacje, które ich interesują. Stosując tagi, można poprawić UX strony internetowej. Dodatkowo znaczniki poprawiają linkowanie wewnętrzne serwisu i ułatwiają crawlerom indeksowanie witryny.

Tagi, podobnie jak kategorie na stronie, są sposobem grupowania treści, a więc częścią taksonomii witryny. Najczęściej mają postać odnośnika i składają się z maksymalnie kilku słów.

Sprawdź również: co to jest linkowanie wewnętrzne, co to jest słowa kluczowe, co to jest UX, co to jest crawler

Sprawdź na blogu:

Definicja pojęcia tag - znacznik
etykieta
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 1 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.