Hosting co to jest, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku | Sempire

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest hosting, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Co to jest hosting?
Co to jest hosting?

Hosting to udostępnianie przestrzeni dyskowej na serwerze, na którym utrzymywane są strony internetowe. Daje on możliwość zamieszczania i publikowania plików, z których może skorzystać każdy, kto wejdzie na daną stronę WWW.

Pojęcie hostingu nie ogranicza się tylko i wyłącznie do stron WWW. Usługę tę można wykorzystać również do obsługi skrzynek e-mailowych oraz baz danych.

Za utrzymanie całej infrastruktury hostingu, a więc za stabilne i nieprzerwane jego działanie odpowiada dostawca usługi. Natomiast użytkownik, który korzysta z hostingu, decyduje o tym, które z umieszczonych na nim plików są dostępne publicznie, a które pozostają prywatnymi zasobami.

Hosting ze względu na zastosowanie, możliwości i cenę można podzielić na:

  • hosting współdzielony – jest to najpopularniejsze i najtańsze rozwiązanie. Z jednego serwera korzysta wielu użytkowników, którzy mają przydzielone odpowiednie jego części. W tym przypadku wszystkie konta są przypisane do jednego adresu IP. Korzystanie z tego rozwiązania może wiązać się z wolniejszym ładowaniem się strony w momentach wzmożonego ruchu na stronach WWW;
  • Serwer VPS – umieszczony jest na prywatnym wirtualnym serwerze. W tym przypadku również użytkownik ma wydzieloną część serwera, ale stanowi ona odrębną wirtualną maszynę z własnym adresem IP. Jest to kompromis między hostingiem współdzielonym a dedykowanym;
  • serwer dedykowany – jest to rozwiązanie najdroższe, ale jednocześnie gwarantujące niezależność i stabilność bez względu na natężenie ruchu. Polega na korzystaniu z własnego serwera.

Hosting to usługa, która dostępna jest zarówno w wersji płatnej, jak i bezpłatnej. W przypadku tworzenia strony firmowej nie powinno się jednak opierać na darmowych rozwiązaniach, które mogą być zawodne.

Sprawdź również: co to jest serwer, co to jest adres IP, strona www

Definicja pojęcia hosting
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 10 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.