Strona internetowa co to jest - web page, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku | Sempire

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest strona internetowa - web page, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Inna nazwa: strona www, witryna internetowa

Co to jest strona internetowa?
Co to jest strona internetowa?

Strona internetowa (web page, strona WWW) to dokument składający się z kodu HTML, zawierający treści, grafiki, filmy i inne elementy, który udostępniany jest za pomocą serwera WWW. Web page otwiera się za pomocą przeglądarek takich jak np. Google Chrome, Firefox czy Opera.

Pojęcie strona internetowa odnosi się do pojedynczego dokumentu, który dopiero po połączeniu za pomocą linków i nawigacji z innymi stronami, staje się witryną bądź serwisem internetowym. W praktyce pojęcia strony WWW, witryny lub serwisu WWW są stosowane zamiennie.

Obecnie, aby stworzyć stronę WWW, nie trzeba znać języków programowania. Można to zrobić za pomocą gotowych systemów CMS jak WordPress, Joomla, Drupal.

Sprawdź również: co to jest serwer WWW, co to jest Google Chrome, co to jest CMS, co to jest Joomla, co to jest WordPress, co to jest przeglądarka internetowa, co to jest HTML

Definicja pojęcia strona internetowa - web page
strona www, witryna internetowa
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 10 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.