Networking co to jest, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku | Sempire

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest networking, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Co to jest networking?
Co to jest networking?

Networking oznacza nawiązywanie relacji zawodowych w celu rozwoju biznesu, poszerzenia sieci kontaktów, promowania współpracy czy zdobycia nowej wiedzy. Strategia ta opiera się na wzajemnym zaufaniu i budowaniu długotrwałych relacji opartych na wzajemnych korzyściach.

Pojęcie networking nie ma swojego odpowiednika w języku polskim.

Networking to doskonały sposób na to, aby zaznaczyć na rynku obecność swojej marki, zwiększyć zaufanie i wiarygodność wśród klientów, a nawet pozyskać nowych. Pozwala zamienić kontakty na kontrakty, dlatego stanowi obowiązek każdego przedsiębiorcy nie tylko tego początkującego.

Jak zacząć networking? Etapy działania

W rozwoju networkingu zawodowego niezbędny jest udział w branżowych targach, konferencjach, kursach czy szkoleniach z konkretnej branży. Sieci biznesowe poszerza się także poprzez udział na forach i grupach dyskusyjnych oraz nawiązywanie kontaktów poprzez media społecznościowe jak LinkedIn, GoldenLine czy Facebook.

Innym sposobem na rozwój kariery przy wsparciu networkingu jest podjęcie studiów wyższych lub podyplomowych na kierunku skupiającym osoby doszkalające się w danej dyscyplinie.

Oto kilka etapów działania, które musisz uwzględnić, aby rozpocząć networking:

  1. Określ, dlaczego chcesz się zaangażować w networking i jakie masz cele (np. poszukiwanie wymarzonej pracy, zdobywanie klientów, nauka o nowych trendach w branży czy rozwój umiejętności).
  2. Znajdź wydarzenia, konferencje, warsztaty czy spotkania branżowe w Twojej okolicy lub w branży, w której działasz.
  3. Przygotuj się przed udziałem w wydarzeniu. Wiedza na temat uczestników, tematyki czy prelegentów pozwoli Ci na lepszą interakcję. Opracuj również wizytówki oraz krótką autoprezentację.
  4. Bądź aktywny podczas wydarzeń. Uczestnicz w dyskusjach, zadawaj pytania i nawiązuj nawet krótkie rozmowy.
  5. Po wydarzeniu skontaktuj się z osobami, które poznałeś. Możesz wysłać krótką wiadomość e-mail z podziękowaniami za rozmowę czy zaproponować kolejne spotkanie.

Networking w ujęciu informatycznym

Termin networking można odnieść również do sieci komputerowej, a w zasadzie do procesu projektowania, implementacji, zarządzania i utrzymywania komunikacji pomiędzy komputerami oraz innymi urządzeniami elektronicznymi w sieci, umożliwiających wymianę danych.

Networking w tym znaczeniu obejmuje zarówno technologię fizyczną (np. kablową, bezprzewodową), jak i oprogramowanie niezbędne do połączenia systemów i przesyłania informacji.

Sprawdź również: co to jest social media, co to jest Facebook, co to jest LinkedIn

Definicja pojęcia networking
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 11 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.