Social media co to jest - media społecznościowe, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku | Sempire

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest social media - media społecznościowe, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Inna nazwa: serwis społecznościowy

Co to jest social media?
Co to jest social media?

Social media (media społecznościowe) to serwisy internetowe i aplikacje mobilne, dzięki którym użytkownicy mogą wchodzić w interakcję między sobą. W zależności od ich rodzaju pozwalają one na komunikację, publikację zdjęć, materiałów wideo czy wpisów.

Do najbardziej popularnych serwisów społecznościowych zalicza się:

Social media to zarówno popularne portale społecznościowe, jak i fora czy blogi internetowe. Korzystają z nich osoby prywatne, firmy prowadzące działania marketingowe czy celebryci. Znaczenie social mediów wzrosło przez ostatnie lata. Wiele platform wprowadziło możliwość publikacji reklam. Powstały systemy, takiej jak Facebook Ads czy TikTok Ads.

Media społecznościowe to możliwość dla firm do prowadzenia promocji przez różne formy przekazu. Dzięki nim można zbudować i zwiększać świadomość marki i tworzyć grupę odbiorców. Angażujące posty sprzyjają większemu zaufaniu do firmy.

Cechą mediów społecznościowych jest różnorodność środków przekazu, ogromny zasięg i możliwość bezpośredniego kontaktu z odbiorcami. Jest to również bardzo szybka forma komunikacji.

Sprawdź również: co to jest Facebook, co to jest Facebook Ads, co to jest Instagram, agencja marketingowa

Sprawdź na blogu:

Definicja pojęcia social media - media społecznościowe
serwis społecznościowy
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 10 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.