Twitter (TT, TW) co to jest, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku | Sempire

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

 • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
 • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
 • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest Twitter (TT, TW), co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Inna nazwa: X

Co to jest Twitter?
Co to jest Twitter?

X (dawniej Twitter) to amerykański serwis społecznościowy, którego działanie opiera się na wymianie krótkich informacji tzw. tweetów liczących nie więcej niż 280 znaków. Został uruchomiony 21 marca 2006 roku, a twórcami platformy są Jack Dorsey, Evan Williams, Noah Glass oraz Biz Stone.

W kwietniu 2022 roku Elon Musk przejął Twittera, a w lipcu 2023 roku zmienił nazwę i logo platformy na “X”. Nazwa domeny Twitter nie uległa zmianie, a użytkownicy mogę przejść na platformę również po wpisaniu x.com.

Do czego służy serwis X (Twitter)?

Serwis X to połączenie platformy społecznościowej i usługi mikrobloga. Twitter umożliwia zarejestrowanym użytkownikom publikowanie treści (tweetowanie), udostępnianie i odpowiadanie na tweety (retweet). Internauci, którzy nie posiadają konta na platformie X mogą tylko czytać opublikowane wpisy.

W przeciwieństwie do Facebooka czy Instagrama to serwis, który nie skupia się na społecznym aspekcie, ponieważ użytkownicy nie gromadzą na nim znajomych, lecz obserwatorów.

Marketingowa siła Twittera drzemie w tzw. mentions, czyli oznaczeniach użytkowników. Jest to także doskonałe źródło inspiracji do działań z zakresu Real Time Marketingu.

Jak działa X (Twitter)?

Posty (tweety) umieszczane są w serwisie chronologicznie i są odzwierciedleniem aktualnych wydarzeń z różnych dziedzin. Tweety mogą zawierać zdjęcia, filmy, linki i tekst. Wiadomości te użytkownicy publikują na swoim profilu i wysyłają do innych obserwujących. Widoczne są również po wpisaniu odpowiedniej frazy w wyszukiwarce na Twitterze.

Edycja tweetów dostępna jest dla subskrybentów Twitter Blue, płatnej funkcji platformy X. W podstawowej wersji serwisu nie jest to możliwe, jednak po publikacji użytkownicy wciąż mogą usunąć post.

Czym jest abonament Twitter Blue?

Twitter Blue to wersja premium serwisu X. W jej ofercie znajdują się takie funkcje, jak:

 • tworzenie dłuższych tweetów (do 4000 znaków ze spacjami),
 • publikowanie dłuższych filmów (do 60 minut i o rozmiarze 2 GB),
 • wyświetlanie dwukrotnie mniej reklam,
 • edycja tweetów,
 • opcja cofnięcia wysłanego tweeta zaledwie w ciągu kilku sekund,
 • możliwość formatowania treści (boldowania treści i stosowania kursywy w ramach tekstu),
 • opcja wyróżniania postów,
 • kolorowe opcje motywów w aplikacji,
 • niebieski znaczek z symbolem fajki jako znak, że konto zostało zweryfikowane.

Kto korzysta z platformy X (Twittera)?

Platforma X jest dostępna dla wszystkich użytkowników na całym świecie. Komunikację na Twitterze szczególnie upodobali sobie politycy, sportowcy, celebryci czy różne marki. Co ważne konta na Twitterze prowadzone są zazwyczaj przez konkretne osoby, a nie sztab specjalistów z dziedziny marketingu czy PR-owców, jak ma to miejsce w przypadku wielu kont na Facebooku czy Instagramie

Sprawdź również: co to jest social media, co to jest Twitter Ads

Definicja pojęcia Twitter
X
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

4.67 / 5 według 12 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.