URI co to jest - ujednolicony identyfikator zasobów, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku | Sempire

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest URI - ujednolicony identyfikator zasobów, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Inna nazwa: identyfikator URI

Co to jest URI?
Co to jest URI?

URI (Uniform Resource Identifier, identyfikator URI, ujednolicony identyfikator zasobów) to ciąg znaków, który umożliwia identyfikację zasobów w internecie. Identyfikator URI może także wskazywać zasoby dostępne na dysku komputera.

Pojęcie URI oznacza nadzbiór adresu URL, który identyfikuje zasoby, wykorzystując do tego URL lub URN lub jeden i drugi. Każdy adres URL może stanowić identyfikator URI, ale nie każdy identyfikator URI jest adresem URL.

Uniform Resource Identifier przypisany jest do danego zasobu na stałe. Używany jest najczęściej w HTML czy XML, a jego główny cel to odnalezienie i odróżnienie danego zasobu od innych poprzez jego nazwę lub lokalizację.

Nazwa URI często utożsamiana jest z adresem URL, ponieważ w przypadku stron WWW oba wyglądają tak samo. Jest to jednak spore uproszczenie, bo w przeciwieństwie do adresu URL, identyfikator URI nie musi zawierać lokalizacji zasobu.

Sprawdź również: co to jest HTML, adres URL, co to jest strona internetowa

Definicja pojęcia URI - ujednolicony identyfikator zasobów
identyfikator URI
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 10 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.