WHOIS co to jest, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku | Sempire

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest WHOIS, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Co to jest WHOIS?
Co to jest WHOIS?

WHOIS to system umożliwiający dostęp do informacji o domenach internetowych i ich właścicielach. Służy on do sprawdzania dostępnych nazw domen i ich rejestracji oraz do uzyskiwania informacji na ich temat, takich jak dane właściciela (imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu, adres korespondencyjny), adresy serwerów DNS, daty rejestracji i wygaśnięcia domeny, informacje o rejestratorze domen oraz hostingu.

Baza danych WHOIS zawiera informacje o domenach internetowych, które są publicznie dostępne. Informacje te są przechowywane i mogą być udostępnione dla każdego, kto jest zainteresowany uzyskaniem informacji na temat danej domeny.

Dla kogo WHOIS jest przeznaczony?

WHOIS jest przydatnym narzędziem dla osób zajmujących się rejestrowaniem domen internetowych, sprzedażą domen, a także dla właścicieli stron internetowych, którzy chcą poznać więcej informacji na temat konkurencji lub monitorować swoją obecność w internecie.

W celu uzyskania informacji za pomocą WHOIS, można skorzystać z różnych narzędzi online lub wykorzystać polecenie WHOIS w konsoli systemowej. W przypadku niektórych domen odbywa się zabezpieczona rejestracja prywatna danych właściciela, co oznacza, że informacje te nie są publicznie dostępne.

Jak sprawdzić kto jest właścicielem domeny za pomocą protokołu WHOIS? Gotowe rozwiązania

Baza danych rejestracyjnych WHOIS jest darmowa i aby sprawdzić, kto jest właścicielem domeny wystarczy skorzystać z jednego serwisów oferujących tego typu usługi.

Wyróżniono następującą listę gotowych rozwiązań (stron internetowych) przeznaczonych do weryfikacji właścicieli domen.

Usługa WHOIS Privacy – jak ukryć dane o właścicielu domeny?

Dane o właścicielu domeny internetowej mogą zostać ukryte, dzięki usłudze WHOIS Privacy. Domena wciąż będzie widoczna w wyszukiwarkach, jednak szczegółowe dane na jej temat nie będą dostępne. Funkcja ta zazwyczaj jest dodatkowo płatna i chroni zarówno osoby fizyczne, jak i przedsiębiorstwa.

Sprawdź również: co to jest domena, co to jest DNS

Definicja pojęcia WHOIS
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 1 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.