Widżet co to jest - widget, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku | Sempire

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest widżet - widget, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Co to jest widżet?
Co to jest widżet?

Widget (widżet) oznacza element graficzny strony internetowej wyświetlany w panelu bocznym lub stopce. Z pomocą widgetu rozszerzane są funkcjonalności serwisu np. poprzez integrację z mediami społecznościowymi i automatyczne wyświetlanie komentarzy lub informacji zamieszczanych na profilu w social mediach z możliwością dodawania własnych opinii.

Widget to dodatkowy i z reguły dyskretny, niewielki element interfejsu, który ma wpływ na sposób interakcji internauty z danym serwisem lub aplikacją. Najczęściej spotykanymi rodzajami widgetów są m.in. formularz kontaktowy, wyszukiwarka zamieszczona w obrębie witryny, zegar, informacje na temat prognozy pogody, kalendarz czy wspomniane już media społecznościowe.

Sprawdź również: co to jest social media, co to jest Facebook, co to jest wyszukiwarka internetowa, interfejs

Definicja pojęcia widżet - widget
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 1 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.