Wyniki organiczne - organic search - co to jest, co oznaczają, jaka jest definicja pojęcia w słowniku | SEMPIRE

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • ile możesz zyskać wdrożenie konkretnych rozwiązań

Co to jest wyniki organiczne - organic search, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Inna nazwa: wyniki naturalne, wyniki bezpłatne, organic results

Wyniki organiczne (organic search, organic results), nazywane także wynikami naturalnymi lub wynikami bezpłatnymi, to wyświetlane w wyszukiwarce adresy URL, które nie są reklamą. O kolejności ich wyświetlania decyduje algorytm Google, który przy ustalaniu rankingu bierze pod uwagę ponad 200 unikalnych czynników.

Wyniki naturalne klasyfikowane są na podstawie oceny jakościowej witryn, a to oznacza, że nie można ich kupić. Wyszukiwarka przyporządkowuje je do zapytań internautów. Im wyższa pozycja strony w bezpłatnych wynikach wyszukiwania, tym większe prawdopodobieństwo, że odpowiada ona intencji użytkownika.

Znaczenie wyników organicznych jest olbrzymie, ponieważ użytkownicy darzą je o wiele większym zaufaniem niż wyniki płatne. Strony, które zajmują wysokie pozycje w bezpłatnych wynikach wyszukiwania, odnotowują częstszy i bardziej wartościowy ruch.

Na wysokie pozycje w organicznych wynikach wyszukiwania wpływa pozycjonowanie stron internetowych.

ruch organiczny w Google
Wyniki organiczne vs wyniki płatne w wyszukiwarce

 

Sprawdź również: ruch organiczny, wyniki płatne, URL, algorytm Google, czynniki rankingowe, intencja użytkownika, pozycjonowanie stron internetowych

Definicja pojęcia wyniki organiczne - organic search
wyniki naturalne, wyniki bezpłatne, organic results
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 10 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.