Deep link co to jest - głęboki link, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku | Sempire

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest deep link - głęboki link, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Inna nazwa: głębokie linkowanie

Co to jest deep link?
Co to jest deep link?

Deep link to link kierujący na podstrony, który pomija stronę główną. Sprawia on, że użytkownik omija cały serwis i od razu trafia na interesujące go treści.

Nazwa deep link, przetłumaczona z języka angielskiego, oznacza głębokie linkowanie lub głęboki link. Zabieg ten umożliwia szybką interakcję między użytkownikiem a daną treścią i dostarcza szczegółowych informacji, gdy odbiorca tego oczekuje.

Głębokie linki mogą przybierać różne formy – mogą być to zarówno linki do podstron, jak i linki w obrębie strony, które odsyłają do innych sekcji witryny. Te ostatnie w kodzie źródłowym zaimplementowane są za pomocą kotwicy (#).

Deep linki są wykorzystywane w wynikach wyszukiwania, jako rekomendacje do określonych treści w sieciach społecznościowych lub do cytowania źródeł w artykułach naukowych.

Linki tego typu mają również duże znaczenie w projektowaniu doświadczeń użytkownika. Deep link może np. przybierać zaawansowaną postać i gromadzić dane o użytkowniku, jeszcze bardziej personalizując zawartość, do której prowadzi.

Sprawdź również: co to jest link, co to jest intencja użytkownika, co to jest social media, co to jest UX design

Definicja pojęcia deep link - głęboki link
głębokie linkowanie
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 1 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.