UX design (UXD) co to jest - projektowanie doświadczeń użytkownika, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku | Sempire

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest UX design (UXD) - projektowanie doświadczeń użytkownika, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Co to jest UX design?
Co to jest UX design?

Pojęcie UX design (UXD, User Experience design) oznacza z angielskiego “projektowanie doświadczeń użytkownika” i ma na celu zapewnienie użytkownikom dobrych wrażeń podczas korzystania z danego produktu (najczęściej chodzi o strony internetowe czy aplikacje).

UX design oznacza projektowanie wrażeń użytkownika, czyli dostosowywanie danego rozwiązania czy interfejsu do potrzeb grupy docelowej. Planowanie interakcji osób z aplikacją lub stroną internetową, możliwych wyborów i potencjalnych trudności służy dbaniu o użyteczność i dostępność danego rozwiązania.

UX design to proces oparty na badaniu potrzeb użytkowników, aby zapewnić im produkt spełniający ich oczekiwania i dający pozytywne emocje.

Definicja UX design jest złożona, obejmuje:

  • planowanie architektury strony,
  • tworzenie hierarchii informacji,
  • projektowanie interfejsu skupiając się na wrażeniach użytkownika,
  • badania potrzeb użytkowników i ich sposobów na wchodzenie w interakcje z produktem,
  • weryfikacja dostępności projektu.

Dzięki User Experience design można poprawić wrażenia użytkowników korzystających ze strony www, co przekłada się na wyższy współczynnik konwersji. Uwzględnienie tego aspektu w projektowaniu witryn jest również dobrze oceniane przez roboty sieciowe Google.

Sprawdź również: co to jest UX, co to jest dostępność stron, co to jest UI, co to jest RWD, co to jest konwersja, co to jest Accelerated Mobile Pages, co to jest UX designer

Sprawdź na blogu:

Definicja pojęcia UX design - projektowanie doświadczeń użytkownika
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 10 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.