Mobile First Index (MFI) co to jest, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku | Sempire

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest Mobile First Index (MFI), co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Co to jest Mobile First Index?
Co to jest Mobile First Index?

Mobile First Index (MFI) to sposób, w jaki Google przeprowadza indeksację serwisów, zaczynając od wersji mobilnej. W ten sposób kładzie większy nacisk na przystosowanie witryny do wymagań urządzeń mobilnych. Bierze pod uwagę responsywność strony, jej wydajność i szybkość ładowania. Jest to jeden z czynników, który wpływa na ocenę strony przez Google.

Pojęcie Mobile First Index znaczy w praktyce, że wersja mobilna strony internetowej jest najważniejsza. W przeszłości roboty sieciowe Google skanowały w pierwszej kolejności wersję desktopową i to na jej podstawie oceniały jakość witryny. Obecnie większość użytkowników przegląda internet z wykorzystaniem urządzeń mobilnych, dlatego Google dostosowało swoje standardy do tego trendu.

Mobile First Index to reguła, według której Google dokonuje oceny serwisu internetowego, zaczynając od wersji mobilnej. Nie oznacza to jednak, że wersja desktopowa nie ma znaczenia. Ewaluacja strony przez roboty sieciowe Google ma bezpośredni wpływ na pozycję witryny w SERP-ach. Brak obsługi urządzeń mobilnych przez serwis ma bardzo negatywne skutki na ranking strony w wyszukiwarce mobilnej Google.

Od lipca 2019 roku Mobile First Index jest domyślnym sposobem analizy serwisów internetowych.

Sprawdź również: co to jest urządzenie mobilne, responsywność strony, co to jest SERP, co to jest crawler, co to jest indeksowanie stron

Dodatkowe informacje:

  • https://developers.google.com/search/mobile-sites/mobile-first-indexing

Definicja pojęcia Mobile First Index
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 10 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.