Indeksowanie stron co to jest - Search Engine Indexing, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku | Sempire

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest indeksowanie stron - Search Engine Indexing, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Inna nazwa: indeksacja stron

Co to jest indeksowanie stron?
Co to jest indeksowanie stron?

Indeksowanie stron (Search Engine Indexing) to proces zbierania i kategoryzowania informacji na temat stron internetowych przez roboty sieciowe. Crawler analizuje elementy witryny takie jak treść, słowa kluczowe, grafiki, wideo i linki znajdujące się na stronie. Na tej podstawie określa tematyczność serwisu.

Indeksowanie stron jest kluczowe dla pozycjonowania. Dzięki niemu witryna wyświetla się w wynikach wyszukiwarek. Po zaindeksowaniu strony informacje na jej temat zapisane są w bazie danych wyszukiwarki zwanej indeksem. Umożliwia to przeszukiwanie ogromnych zasobów internetu w bardzo krótkim czasie.

Wyszukiwarka Google umożliwia implementację mapy XML witryny w celu ułatwienia indeksacji. Wykorzystuje do tego Google Search Console. Narzędzie to daje możliwość na wysłanie prośby o dodanie do indeksu nowej podstrony. Zazwyczaj automatyczna indeksacja przez Googlebota trwa od kilku dni do kilku tygodni.

Sprawdź również: co to jest słowa kluczowe, co to jest SERP, co to jest mapa XML, co to jest Google Search Console, co to jest Google, co to jest wyszukiwarka internetowa

Sprawdź na blogu:

Dodatkowe informacje:

  • https://developers.google.com/search/docs/advanced/crawling/ask-google-to-recrawl?hl=pl

Definicja pojęcia indeksowanie stron - Search Engine Indexing
indeksacja stron
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 10 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.