Optymalizacja kodu strony co to jest - page code optimization, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku | Sempire

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest optymalizacja kodu strony - page code optimization, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Co to jest optymalizacja kodu strony?
Co to jest optymalizacja kodu strony?

Optymalizacja kodu strony (ang. page code optimization) jest to dostosowanie kodu źródłowego strony w celu lepszego rozumienia treści zawartych na stronie WWW przez roboty indeksujące.

Optymalizacja kodu strony jest dostosowaniem kodu źródłowego strony (HTML), aby:

  • witryna szybciej ładowała się w przeglądarce,
  • wyszukiwarki mogły łatwo wyszukać stronę,
  • strona była zgodna ze standardami W3C, które określają sposób tworzenia strony wpływający na to, by wyświetlała się w prawidłowy sposób i była dostępna dla wszystkich użytkowników.

Optymalizacja kodu witryny obejmuje między innymi: sprawdzenie objętości kodu, konfigurację połączeń, uwzględnienie hierarchii nagłówków HTML i metatagów. Poprawnie przeprowadzona sprawia, że algorytmy wyszukiwarki mogą łatwo poruszać się po witrynie i jej podstronach i widzą ją wyłącznie pod jednym adresem URL.

Sprawdź również: co to jest HTML, co to jest indeksowanie stron, co to jest crawler, co to jest dostępność stron, co to jest on-page SEO

Definicja pojęcia optymalizacja kodu strony - page code optimization
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 1 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.