Wyszukiwanie semantyczne co to jest - semantic search, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku | Sempire

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest wyszukiwanie semantyczne - semantic search, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Co to jest wyszukiwanie semantyczne?
Co to jest wyszukiwanie semantyczne?

Wyszukiwanie semantyczne (semantic search) to proces polegający na dopasowywaniu wyników wyszukiwania do intencji użytkownika, uwzględniający nie tylko wpisany w wyszukiwarkę ciąg znaków, ale także kontekst i związane z nim ukryte potrzeby internauty.

Znaczenie wyszukiwania semantycznego wzrosło wraz z ewolucją wyszukiwarki Google, która nieustannie dąży do prezentowania jeszcze trafniejszych i bardziej przydatnych wyników.

Celem wyszukiwania semantycznego jest uzyskanie wyników, które są zgodne z tym, co użytkownik miał na myśli. Innymi słowy, chodzi o ustalenie, dlaczego internauta wpisuje określone słowa kluczowe i co zamierza zrobić z otrzymanymi informacjami.

Semantic search zmierza do poprawy jakości i dokładności wyników wyszukiwania poprzez zrozumienie intencji użytkownika, kontekstowego znaczenia terminów, którymi się posługuje, a także relacji pomiędzy nimi.

Sprawdź również: co to jest intencja użytkownika, co to jest Google, co to jest słowa kluczowe

Definicja pojęcia wyszukiwanie semantyczne - semantic search
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 11 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.