Instastories - relacja na Instagramie - co to jest, co oznaczają, jaka jest definicja pojęcia w słowniku | SEMPIRE

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest instastories - relacja na Instagramie, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Inna nazwa: Instagram Story, Instagram stories, Instastory

Co to jest instastories?
Co to jest instastories?

Instastories (instastory, story, stories, relacja na Instagramie) to jeden ze sposobów publikowania treści na Instagramie. Relacja może zawierać zdjęcia, filmy, animacje lub po prostu plansze wypełnione treścią. Do tej pory pojedyncza relacja trwała 15 sekund, obecnie czas ten został wydłużony do 60 sekund.

Stories w social mediach to krótkie, przemijające treści, które są publikowane na profilach użytkowników przez określony czas, zwykle od 24 do 48 godzin. Po tym czasie znika, chyba że właściciel profilu zdecyduje się zapisać go w zakładce “wyróżnione relacje”. Instastories są to zazwyczaj wideo lub zdjęcia, często udekorowane emoji, naklejkami, filtrem lub innymi efektami wizualnymi.

Relacje na Instagramie pozwalają prezentować swoją codzienność i być w stałym kontakcie z obserwatorami. Są one chętnie wykorzystywane również przez firmy, które w ten sposób mogą poinformować swoich odbiorców o nowym produkcie, poznać ich opinie dzięki możliwości przeprowadzenia ankiety, czy odpowiedzieć na zadawane pytania.

Funkcja stories została wprowadzona przez Snapchat w 2013 roku i od tego czasu stała się popularna na innych platformach, takich jak Instagram, Facebook, WhatsApp i YouTube. Stories są przeważnie dostępne na górze strony w aplikacji i zazwyczaj są publikowane w formie paska, który można przewijać poziomo.

Stories umożliwiają użytkownikom dzielenie się krótkimi, przelotnymi momentami ze swojego życia, takimi jak ujęcia z wakacji, posiłków, koncertów czy codziennych zajęć. Wiele marek również korzysta z funkcji stories w celu promowania swoich produktów lub usług. Dzięki temu formatowi treści, użytkownicy mogą szybko przeglądać i konsumować różnorodne treści, co pozwala na większą interakcję z markami i zwiększenie ich zasięgu.

Sprawdź również: co to jest social media, co to jest Instagram

Definicja pojęcia instastories - relacja na Instagramie
Instagram Story, Instagram stories, Instastory
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 2 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.