Instagram (IG) co to jest, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest Instagram (IG), co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Inna nazwa: Insta

Instagram (IG, Insta) to aplikacja i serwis społecznościowy, który służy do dzielenia się zdjęciami, grafikami, a także filmami. Pozwala również na edycję tych materiałów oraz daje możliwość nakładania na nie różnego rodzaju filtrów.

Nazwa Instagram powstała z połączenia ze sobą dwóch słów –  “instant camera” i “telegram”. Charakterystyczną cechą IG jest kwadratowy kształt publikowanych zdjęć, podobny do tych robionych za pomocą aparatu Polaroid.

IG pozwala nie tylko na publikację oraz przeglądanie zdjęć, ale także na interakcję pomiędzy użytkownikami poprzez umieszczanie komentarzy pod postami lub w wiadomościach prywatnych. Szczególną rolę odgrywają również hashtagi, zamieszczane w postach pod zdjęciami, które ułatwiają znalezienie użytkownikom interesujących ich treści.

Instagram został założony przez Kevina Systroma i Marka Kriegera w 2010 roku, a obecnie jest własnością Facebooka.

Sprawdź również: co to jest social media

Sprawdź na blogu:

Definicja pojęcia Instagram
Insta
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 10 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.