Kolokacje - collocations - co to jest, co oznaczają, jaka jest definicja pojęcia w słowniku | SEMPIRE

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest kolokacje - collocations, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Inna nazwa: wyrażenia powiązane

Co to jest kolokacje?
Co to jest kolokacje?

Kolokacje (collocations, wyrażenia powiązane) to często spotykane zestawienie co najmniej dwóch wyrażeń. Ich sens wynika ze znaczenia pojedynczych elementów, na przykład “kubeł na śmieci” czy “zamek błyskawiczny”. Dzięki kolokacjom poszerza się kontekst zastosowanej frazy i łatwiej odczytać jej znaczenie.

Kolokacje oznaczają słowa, które są powiązane ze sobą znaczeniowo, dzięki czemu precyzyjnie odwołują się do danego zagadnienia. Stosuje się je w treści tworzonej przez copywriterów SEO. Dzięki zastosowaniu kolokacji roboty sieciowe mogą łatwiej zrozumieć tekst i trafniej indeksować stronę.

Sprawdź również: co to jest słowa kluczowe, co to jest indeksowanie stron, co to jest crawler, co to jest SEO copywriter

Definicja pojęcia kolokacje - collocations
wyrażenia powiązane
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 1 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.