Kto to jest UI designer - projektant UI - co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku | SEMPIRE

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest UI designer - projektant UI, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

UI Designer (User Interface Designer, projektant UI) to osoba zajmująca się projektowaniem widoków, po których będą nawigować użytkownicy korzystający np. ze strony internetowej, programu lub aplikacji. Jest on odpowiedzialny za graficzne przedstawienie tego, jak użytkownik będzie mógł posługiwać się danym systemem. Istotne w pracy UI designera jest przewidywanie wszystkich możliwych scenariuszy.

UI designer jest odpowiedzialny za przygotowanie makiety, która będzie przedstawiać możliwości poruszania się po stronie czy aplikacji użytkownika. Wykorzystuje do tego programy graficzne, systemy do prototypowania i animacje.

Sprawdź również: co to jest UI, co to jest dostępność stron, co to jest UX, co to jest RWD, co to jest konwersja, co to jest Accelerated Mobile Pages, co to jest UI design

Definicja pojęcia UI designer - projektant UI
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 10 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.