UI co to jest - interfejs użytkownika, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku | Sempire

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest UI - interfejs użytkownika, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Co to jest UI?
Co to jest UI?

UI (User Interface, interfejs użytkownika) to przestrzeń strony internetowej, oprogramowania lub aplikacji, dzięki której użytkownicy mogą wchodzić w interakcję z danym systemem. UI jest częścią designu oprogramowania, która powinna odpowiadać potrzebom osób korzystających z danego programu czy strony www. Sposób, w jaki skonstruowany jest UI witryny, przekłada się na współczynnik konwersji i UX.

UI jest obecny we wszystkich oprogramowaniach, aplikacjach i serwisach internetowych, które są przeznaczone do używania ich przez ludzi. W zależności od urządzenia, na którym znajduje się dany interfejs, będzie on wyglądał inaczej. Podczas projektowania UI bierze się pod uwagę to, w jaki sposób steruje się danym systemem. Na przykład inaczej wygląda interfejs dotykowych urządzeń mobilnych i klasycznych PC.

UI to wszystkie elementy, które służą do sterowania danym systemem. Są one widoczne dla użytkowników i ułatwiają komunikację ze stroną czy aplikacją. Mogą służyć do nawigowania, wprowadzania danych i wykonywania różnych operacji.

Sprawdź również: co to jest UX, co to jest RWD, co to jest dostępność stron, co to jest konwersja

Sprawdź na blogu:

Definicja pojęcia UI - interfejs użytkownika
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 10 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.