Above the fold (ATF) co to jest - obszar widoczny po załadowaniu strony, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest above the fold (ATF) - obszar widoczny po załadowaniu strony, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Pojęcie above the fold (ATF) wg definicji oznacza część strony internetowej, która wyświetla się na ekranie urządzenia zaraz po załadowaniu. Jest to obszar widoczny przed przewinięciem (scrollowaniem) strony w dół.

Above the fold to nazwa z języka angielskiego, którą można przetłumaczyć na “ponad linią zgięcia”. Jest to kluczowa przestrzeń, na którą użytkownicy zwracają uwagę w pierwszej kolejności. Powinna zawierać najważniejsze elementy, takie jak:

Above the fold jest różny na różnych urządzeniach. Wszystko zależy od rozmiarów danego ekranu i przystosowania strony.

Sprawdź również: co to jest CTA, co to jest nagłówki H1-H6, co to jest Breadcrumbs

Definicja pojęcia above the fold - obszar widoczny po załadowaniu strony
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 10 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.