Above the fold (ATF) co to jest - obszar widoczny po załadowaniu strony, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku | Sempire

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest above the fold (ATF) - obszar widoczny po załadowaniu strony, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Co to jest above the fold?
Co to jest above the fold?

Pojęcie above the fold (ATF) wg definicji oznacza część strony internetowej, która wyświetla się na ekranie urządzenia zaraz po załadowaniu. Jest to obszar widoczny przed przewinięciem (scrollowaniem) strony w dół.

Above the fold to nazwa z języka angielskiego, którą można przetłumaczyć na “ponad linią zgięcia”. Jest to kluczowa przestrzeń, na którą użytkownicy zwracają uwagę w pierwszej kolejności. Powinna zawierać najważniejsze elementy, takie jak:

Above the fold jest różny na różnych urządzeniach. Wszystko zależy od rozmiarów danego ekranu i przystosowania strony.

Sprawdź również: CTA, co to jest nagłówki H1-H6, co to jest Breadcrumbs

Definicja pojęcia above the fold - obszar widoczny po załadowaniu strony
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 10 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.