Drupal co to jest, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku | Sempire

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest Drupal, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Co to jest Drupal?
Co to jest Drupal?

Drupal to oprogramowanie typu open source przeznaczone do tworzenia stron i aplikacji internetowych. Jest popularnym rozwiązaniem przeznaczonym zarówno dla zwykłych użytkowników, jak i dla firm, które chcą tworzyć serwisy www, platformy e-commerce czy po prostu aplikacje webowe. Oprogramowanie Drupal bazuje na systemie CMS, czyli Content Management System, który pozwala na szybkie tworzenie i edytowanie zawartości witryny.

Drupal jest oprogramowaniem CMF (ang. Content Management Framework), co oznacza, że poza funkcjami CMS oferuje również narzędzia do budowania bardziej zaawansowanych aplikacji webowych. System Drupal cechuje skalowalność - witryny internetowe oparte na tym CMS funkcjonują bez zastrzeżeń nawet przy dużym wzroście odwiedzin użytkowników.

Przy użyciu Drupal można tworzyć skalowalne i wydajne komponenty dla małych i rozbudowanych stron www. Co więcej, system pozwala na integrację całego ekosystemu wchodzącego w skład jednej organizacji.  

Sprawdź również: co to jest CMS, co to jest CMF, co to jest e-commerce, aplikacja, co to jest open source

Definicja pojęcia Drupal
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

3.5 / 5 według 2 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.