E-commerce co to jest - handel elektroniczny, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku | Sempire

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest e-commerce - handel elektroniczny, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Inna nazwa: e-handel

Co to jest e-commerce?
Co to jest e-commerce?

Pojęcie e-commerce (handel elektroniczny, e-handel) oznacza rodzaj handlu działającego przez internet lub sieć komputerową innego typu. Nazwa e-commerce jest skróconą formą angielskich słów electronic commerce, które na polski tłumaczy się jako elektroniczny handel.

Definicja e-commerce określa rodzaj handlu odbywającego się za pośrednictwem cyberprzestrzeni, który obejmuje transakcje towarów i usług, a także marketing online. Odnosi się więc do samej sprzedaży, jak i strategii, które mają do niej doprowadzić.

Znaczenie e-commerce z roku na rok wzrasta. Pierwsze zakupy przez internet miały miejsce w 1984 roku. Dzisiaj większość użytkowników internetu wykorzystuje sieć również do zakupów. Handel elektroniczny może obniżyć koszty prowadzenia biznesu, ponieważ witryna internetowa zastępuje fizyczny sklep.

Handel elektroniczny pozwala na zakup usług lub towarów przez internet, natomiast płatność może odbyć się również poza siecią. Najbardziej popularne formy e-commerce, to:

  • sklepy internetowe,
  • serwisy aukcyjne,
  • platformy z ogłoszeniami,
  • platformy VoD (Video on Demand – wideo na żądanie).

Sprawdź również: co to jest sklep internetowy, co to jest konwersja, co to jest Shoper, co to jest Magento, co to jest PrestaShop, co to jest Woocommerce

Sprawdź na blogu:

Definicja pojęcia e-commerce - handel elektroniczny
e-handel
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 1 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.