YouTube (YT) co to jest, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku | Sempire

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

 • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
 • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
 • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest YouTube (YT), co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Co to jest YouTube?
Co to jest YouTube?

YouTube (YT) to serwis, który pozwala na bezpłatne umieszczanie, odtwarzanie oraz komentowanie filmów. Każdy użytkownik może tworzyć własne playlisty czy kanały. YouTube stworzył Chad Hurley, Steve Chen i Jawed Karim w 2005 roku, a obecnie serwis jest własnością Google.

Aby oglądać filmy na YouTube nie trzeba być zarejestrowanym użytkownikiem. Rejestracja jest wymagana w przypadku umieszczania własnych filmów, tworzenia playlist i korzystania z innych dodatkowych funkcjonalności serwisu.

YouTube to serwis, który posiada wbudowaną wyszukiwarkę. Daje to możliwość pozycjonowania filmów (Video Search Engine Optimization, vSEO).

W 2011 roku uruchomiono pierwszy program partnerski YouTube, który umożliwił twórcom treści zarabianie na swoich kanałach przy pomocy połączonego konta YT z Google AdSense.

Jakie opcje dostępne są w YouTube?

Podstawowymi opcjami dostępnymi dla użytkowników YouTube są:

 • wyszukiwanie, odtwarzanie filmów i muzyki z YouTube,
 • tworzenie własnych treści w kanale YouTube (przesyłanie filmów, transmisje na żywo, budowanie własnej społeczności),
 • subskrypcja innych kanałów (pozostawanie na bieżąco ze wszystkimi kanałami na YouTube interesującymi widza),
 • interakcja z nagraniami wideo użytkowników (komentowanie, polubienia, udostępnianie treści w witrynach internetowych i serwisach społecznościowych),
 • tworzenie własnej biblioteki wideo (organizacja własnej playlisty, zapisywanie filmów do późniejszego obejrzenia, przeglądanie historii, zapisywanie ulubionych treści).

Aplikacja mobilna YouTube dostępna jest za darmo w sklepie Google Play (dla systemu Android) oraz App Store (dla systemu iOS).

Platformę obsługują również telewizory smart TV i urządzenia do strumieniowego przesyłania multimediów (konsole PlayStation, Nintendo Switch, różne modele Xbox).

Użytkownicy YouTube obejrzą nagranie z platformy w poście osadzonym w sieci społecznościowej (takie jak Facebook czy Twitter), na stronie internetowej, wpisie blogowym oraz poprzez kliknięcie zamieszczonego w treści poczty elektronicznej, SMS-em lub w mediach społecznościowych.

Na czym polega YouTube Premium?

YouTube Premium to wersja serwisu YouTube, która wymaga płatnej subskrypcji.

Platforma YouTube Premium zapewnia pokaźnej liczbie subskrybentów wiele wygodnych funkcji korzystania z podstawowego kanału YouTube:

 • oglądanie wideo bez reklam w całym serwisie (w tym w YouTube Music i YouTube Gaming),
 • pobieranie filmów i odtwarzanie ich w trybie offline,
 • odtwarzanie wideo w tle,
 • lepszą jakość obrazu w rozdzielczości 1080p na urządzeniach mobilnych.

Sprawdź również: co to jest reklama na YouTube, co to jest social media

Sprawdź na blogu:

Definicja pojęcia YouTube
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

4.64 / 5 według 11 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.