Machine learning (ML) co to jest - uczenie maszynowe, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest machine learning (ML) - uczenie maszynowe, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Inna nazwa: systemy uczące się, samouczenie się maszyn

Machine learning (uczenie maszynowe, samouczenie się maszyn, systemy uczące się, ML) to obszar sztucznej inteligencji, który odpowiada za zbieranie danych i wyodrębnienie z nich informacji, które mogą posłużyć do wypracowania przez komputer pewnych wzorców zachowań. To pozwala wyeliminować proces programowania, dokonywany przez człowieka.

Machine learning znajduje zastosowanie w bardzo wielu dziedzinach. W mediach społecznościowych ML wykorzystywany jest do proponowania ich użytkownikom stron na podstawie tych wcześniej polubionych i obserwowanych. W sklepach internetowych wykorzystuje się uczenie maszynowe do rekomendowania produktów na podstawie wcześniejszych decyzji zakupowych. Za tłumaczenie stron WWW z innych języków również odpowiadają systemy uczące się.

Pojęcie machine learning bardzo często utożsamiane jest ze sztuczną inteligencją. Ta druga ma jednak szerszy kontekst, a uczenie maszynowe stanowi jedną z jej dziedzin.

Sprawdź również: co to jest social media, strona WWW

Definicja pojęcia machine learning - uczenie maszynowe
systemy uczące się, samouczenie się maszyn
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 10 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.