Machine learning (ML) co to jest - uczenie maszynowe, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku | Sempire

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest machine learning (ML) - uczenie maszynowe, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Inna nazwa: systemy uczące się, samouczenie się maszyn

Co to jest machine learning?
Co to jest machine learning?

Machine learning (uczenie maszynowe, samouczenie się maszyn, systemy uczące się, ML) to obszar sztucznej inteligencji, który odpowiada za zbieranie danych i wyodrębnienie z nich informacji, które mogą posłużyć do wypracowania przez komputer pewnych wzorców zachowań. To pozwala wyeliminować proces programowania, dokonywany przez człowieka.

Machine learning znajduje zastosowanie w bardzo wielu dziedzinach. W mediach społecznościowych ML wykorzystywany jest do proponowania ich użytkownikom stron na podstawie tych wcześniej polubionych i obserwowanych. W sklepach internetowych wykorzystuje się uczenie maszynowe do rekomendowania produktów na podstawie wcześniejszych decyzji zakupowych. Za tłumaczenie stron WWW z innych języków również odpowiadają systemy uczące się.

Pojęcie machine learning bardzo często utożsamiane jest ze sztuczną inteligencją. Ta druga ma jednak szerszy kontekst, a uczenie maszynowe stanowi jedną z jej dziedzin.

Sprawdź również: co to jest social media, strona WWW

Sprawdź na blogu:

Definicja pojęcia machine learning - uczenie maszynowe
systemy uczące się, samouczenie się maszyn
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 10 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.