Pinterest co to jest, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest Pinterest, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Pinterest to serwis społecznościowy, który stanowi wizualną wyszukiwarkę pomysłów i inspiracji. Umożliwia on gromadzenie filmów, zdjęć, plików audio, GIF-ów określanych mianem pinów, bez konieczności zapisywania ich na komputerze.

Użytkownicy Pinteresta mają nie tylko możliwość zapisywania pinów innych użytkowników na własnych tablicach czy ich komentowania, ale również mogą wysyłać piny e-mailem czy udostępniać na Facebooku lub Twitterze.

Pinterest to, podobnie jak Facebook czy Instagram, serwis społecznościowy. Pod względem działania bardziej jednak przypomina wyszukiwarkę Google.

Pinterest to również sposób na promowanie marki w internecie. Pozwala publikować własne materiały, które mogą promować dany produkt czy usługę i generować ruch na stronie lub udostępniać inspiracje innych, które każdy użytkownik może zapisać i budować w ten sposób świadomość marki.

Sprawdź również: co to jest social media, co to jest Facebook, co to jest Instagram, co to jest Twitter

Definicja pojęcia Pinterest
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 10 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.