Skanowanie stron co to jest - crawling, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku | Sempire

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest skanowanie stron - crawling, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Co to jest skanowanie stron?
Co to jest skanowanie stron?

Skanowanie stron (ang. crawling) to przeszukiwanie internetu, które odbywa się za pomocą robotów sieciowych. Ma ono na celu dokonanie analizy wszystkich treści oraz kodu znajdującego się w ramach określonej witryny.

Skanowanie stron jest procesem inicjowanym przez wyszukiwarkę, który odpowiada za przeszukiwanie zasobów sieci i określanie ich zawartości. Za crawlowanie odpowiadają roboty-pająki, które podążają za linkami obecnymi w treści, tworząc pajęczynę połączeń między zasobami. Najczęściej wykorzystywanym robotem jest Googlebot w wersji na urządzenia stacjonarne i Googlebot w wersji na urządzenia mobilne.

W pierwszym etapie skanowania robot odwiedza stronę i skanuje jej zawartość, pobierając część jej zasobów. Następnie strona jest renderowana – uruchamiany jest jej kod, oceniana zawartość, treść, struktura oraz layout. Komponent WRS analizuje i identyfikuje zasoby, które nie są dostępne dla robota podczas wstępnego skanowania i przesyła do niego informację o nich.

Witryna, na której Googlebot nie przeprowadził crawla, nie zostanie dodana do indeksu, co oznacza, że nie będzie wyświetlać się w wynikach wyszukiwania Google.

Aby skanowanie strony było możliwe, wyszukiwarka musi mieć świadomość jej istnienia. Google może dowiedzieć się o konkretnej stronie:

  • jeśli do strony prowadzą linki z innych witryn, które już znajdują się w indeksie i roboty mogą za nimi podążyć,
  • właściciel strony zgłosił w Mapie strony przekazanej w Google Search Console dany adres internetowy.

Sprawdź również: co to jest crawler, co to jest indeksowanie stron, co to jest Meta Robots, co to jest robots.txt, co to jest crawl budget

Definicja pojęcia skanowanie stron - crawling
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 1 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.