Wyszukiwanie głosowe co to jest - voice search, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku | Sempire

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest wyszukiwanie głosowe - voice search, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Co to jest wyszukiwanie głosowe?
Co to jest wyszukiwanie głosowe?

Wyszukiwanie głosowe (voice search) to narzędzie, które umożliwia przeszukanie internetu lub urządzenia za pomocą komend głosowych. Usługa ta obsługiwana jest przez komputery, smartfony i inne urządzenia, mające dostęp do internetu.

Voice search sprawdza się doskonale podczas jazdy samochodem, gotowania czy innych czynności, które utrudniają korzystanie z tradycyjnego wyszukiwania.

Wyszukiwanie głosowe oznacza wpisywanie bardziej naturalnych zapytań i fraz niż w przypadku tych wpisywanych za pomocą klawiatury komputera czy telefonu. Są to najczęściej pełne zdania, które mają formę pytań.

Nie ma znaczenia, czy informacje wyszukiwane są głosowo, czy tradycyjnie, ponieważ dla obu algorytm wyszukiwarki działa tak samo.

W kontekście działań SEO przy wyszukiwaniu głosowym warto skupić się na naturalnie brzmiących zapytaniach i dostosować do nich frazy kluczowe oraz zadbać o czytelną i sprawnie działającą wersję mobilną strony, ponieważ najczęściej to użytkownicy smartfonów korzystają z voice search.

Sprawdź również: co to jest SEO, frazy kluczowe, co to jest wyszukiwarka internetowa

Definicja pojęcia wyszukiwanie głosowe - voice search
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 1 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.