Co to jest SEO - co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest SEO - optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Co to jest SEO?
Co to jest SEO?

SEO oznacza skrót od angielskiego sformułowania Search Engine Optimization, które należy przetłumaczyć jako optymalizację dla wyszukiwarek internetowych w celu osiągania możliwie najwyższych pozycji w rankingu dla konkretnych słów kluczowych i pozyskiwania wartościowego ruchu z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to proces długofalowy, który zmierza do tego, aby dana strona internetowa była postrzegana przez wyszukiwarkę jako wynik najlepszy dla hasła wpisywanego przez internautę. Służy temu szereg działań, które można podzielić na 2 etapy:

Definicja SEO w Polsce może przybierać różne formy, w zależności od tego, czy pojęcia SEO i pozycjonowanie traktowane są tożsamo.

Nieścisłości wynikają przede wszystkim z anglojęzycznej nomenklatury. Niektórzy specjaliści, tłumacząc wprost na język polski termin SEO, odnoszą go wyłącznie do optymalizacji technicznej dokonywanej w obrębie witryny, a więc tylko do działań on-page. SEO w tym rozumieniu jest więc wyłącznie częścią całego procesu zwiększania widoczności w wyszukiwarce, jakim jest pozycjonowanie.

Inni specjaliści, powołując się na zagraniczną terminologię, jasno podkreślają, że nie istnieje podział na SEO i pozycjonowanie. Ten drugi termin jest używany wyłącznie w języku polskim i określa dokładnie te same czynności, które pojęciu SEO przypisuje anglojęzyczna nomenklatura, dlatego rozgraniczenie między tymi dwiema nazwami jest sztuczne i niepotrzebne.

SEO i pozycjonowanie są tym samym, a więc pojęcia te mogą być stosowane zamiennie. Specjaliści SEO używają zatem terminów takich jak SEO, pozycjonowanie czy optymalizacja pod kątem wyszukiwarek w kontekście poprawy pozycji strony w organicznych wynikach wyszukiwania.

Sprawdź również: co to jest pozycjonowanie, co to jest on-page SEO, co to jest off-page SEO, co to jest słowa kluczowe, co to jest wyniki organiczne, co to jest link building, co to jest content marketing, co to jest specjalista SEO

Sprawdź na blogu:

Dodatkowe informacje:

  • https://www.sempire.pl/pozycjonowanie.html

Definicja pojęcia SEO - optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 10 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.