Bing co to jest, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku | Sempire

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

 • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
 • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
 • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest Bing, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Co to jest Bing?
Co to jest Bing?

Bing (Microsoft Bing) to jedna z najpopularniejszych darmowych wyszukiwarek internetowych na świecie, stworzona w 2009 roku przez firmę Microsoft. Pierwotnie wchodziła ona w skład portalu MSN, by następnie stać się częścią Windows Live. Dziś Bing jest już samodzielną wyszukiwarką, która zajmuje drugie miejsce na świecie pod względem wyboru użytkowników, korzystających z urządzeń opartych na systemie operacyjnym Windows z przeglądarką Edge.

Bing jest sukcesywnie rozwijany i rozszerzany o innowacyjne funkcje. Wykorzystuje sprawdzone rozwiązania wzorowane na wyszukiwarce Google.

Do czego służy Bing? Kompletna lista funkcji

Bing jako wyszukiwarka internetowa służy użytkownikom do znalezienia informacji w internecie poprzez wpisanie przez nich odpowiedniej frazy kluczowe i wyświetlenie odpowiedzi na nie. Umożliwia także wyszukiwanie wizualne oraz głosowe.

Kompletna lista obejmuje również poniższe funkcje wyszukiwarki Bing.

 • Strona główna Bing: wyposażona w pasek Bing do wyszukiwania tekstowego, wyszukiwania wizualnego i głosowego, zakładki (czat, obrazy, wideo, mapy, wiadomości itp.), wiadomości ze świata i kraju, pogodę.
 • Bing Travel: zawiera prognozy cen biletów lotniczych.
 • Wideo Bing: posiada inteligentny podgląd witryny, bez konieczności przejścia do niej.
 • Muzyka Bing: gromadzi filmy, albumy, harmonogramy programów i biografie artystów w jednym miejscu oraz zapewnia możliwość odtwarzania lub zakupu utworu w Zune, Amazon MP3 bądź iTunes.
 • Wydarzenia Bing: zawiera w sobie informacje o biletach na różne eventy pochodzące z wiodących stron z biletami.
 • Mapy Bing: wskazuje na lokalizacje centrów handlowych, poszczególnych sklepów, parkingów, bankomatów itd.
 • Zakupy w Bing: gromadzi oferty różnych e-sklepów przedstawione w formie wizualnej.
 • Tłumacz Bing: wewnętrzny tłumacz wyszukiwarki Bing.

Zastosowanie AI w wyszukiwarce Bing

Termin nowy Bing związany jest z przełomową współpracą wyszukiwarki z OpenAI, w oparciu o model GPT-4.

Do funkcji, które wprowadzono w oparciu o technologie sztucznej inteligencji należą:

 • czat Bing: komunikator Bing oparty na sztucznej inteligencji służący znalezieniu informacji w internecie, generowaniu kreatywnych treści, wsparciu w optymalizacji treści użytkownika, tworzeniu grafik na podstawie podanych wskazówek oraz wyświetleniu wyników wyszukiwania w formie wideo.
 • generowanie obrazów AI w Bing: kreator obrazów tworzonych na podstawie zapytań użytkowników (opisu obrazu oraz jego stylu).
 • Bing AI w przeglądarce Microsoft Edge: czat Bing dostępny w górnej części przeglądarki Microsoft Edge.

Co to jest program Microsoft Rewards w Bing?

Microsoft Rewards o program lojalnościowy oferowany przez firmę Microsoft, który jest zintegrowany z wyszukiwarką Bing oraz innymi produktami i usługami Microsoft. Program ten ma na celu nagradzanie użytkowników za korzystanie z różnych usług Microsoft, w tym za korzystanie z wyszukiwarki Bing.

Sprawdź również: co to jest Bingbot, co to jest narzędzia Bing dla webmasterów, co to jest Bing Ads, co to jest Bing Places for Business, co to jest wyszukiwarka internetowa

Sprawdź na blogu:

Definicja pojęcia Bing
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 1 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.