Sztuczna inteligencja (AI) co to jest - Artificial Intelligence, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku | Sempire

Chcesz pozyskać nowych klientów i zwiększyć sprzedaż?

Zamów bezpłatną konsultację ze Specjalistą od reklamy w Internecie! Otrzymasz darmowe porady, konsultacje i analizę Twojej strony internetowej. Dowiedz się:

  • Jakie działania w Google realizują firmy konkurencyjne
  • Co musisz poprawić na swojej stronie internetowej
  • Ile możesz zyskać wdrażając konkretne rozwiązania

Co to jest sztuczna inteligencja (AI) - Artificial Intelligence, co oznacza, jaka jest definicja pojęcia w słowniku

Co to jest sztuczna inteligencja?
Co to jest sztuczna inteligencja?

Sztuczna inteligencja (ang. artificial intelligence, skrót: AI) to dziedzina nauki zajmująca się projektowaniem, tworzeniem i badaniem systemów komputerowych, które potrafią wykonywać zadania, które normalnie wymagają ludzkiej inteligencji. Te zadania obejmują rozumowanie, uczenie się, rozpoznawanie wzorców, postrzeganie, rozumienie języka naturalnego, rozwiązywanie problemów, a także interakcje z otoczeniem.

Sztuczna inteligencja może być zaimplementowana za pomocą różnych technik, takich jak uczenie maszynowe, głębokie uczenie, systemy ekspertowe, algorytmy genetyczne, sieci neuronowe czy przetwarzanie języka naturalnego. Głównym celem AI jest stworzenie maszyn, które mogą działać w sposób autonomiczny, adaptacyjny i ewolucyjny, aby ułatwić życie ludzi oraz zwiększyć efektywność różnych procesów.

W ostatnich latach, dzięki postępowi w dziedzinie komputerów i algorytmów, sztuczna inteligencja zaczęła odgrywać coraz większą rolę w naszym codziennym życiu. Przykłady zastosowań AI obejmują rozpoznawanie obrazów, samochody autonomiczne, systemy rekomendacyjne, tłumaczenie języków czy asystentów wirtualnych. Jednakże, AI wciąż jest przedmiotem intensywnych badań i rozwija się w szybkim tempie, co prowadzi do odkrywania nowych możliwości i zastosowań.

Sprawdź również: co to jest chatbot

Sprawdź na blogu:

Definicja pojęcia sztuczna inteligencja - Artificial Intelligence
w słowniku otrzymała ocenę

1 2 3 4 5

5 / 5 według 1 opinii

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.